Gorący trend — biała kuchnia

Kuchnia w kolorze białym to jeden z najgorętszych trendów ostatnich kilku sezonów. Zaaranżować można ją zarówno w stylu nowoczesnym, jak i angielskim czy skandynawskim. Wszystko uzależnione jest tutaj od indywidualnych preferencji klienta. Jakie są główne zalety białych kuchni? O czym warto pamiętać podczas ich aranżacji?

 Głównym atutem kuchni w kolorze białym jest fakt, iż znajdą one zastosowanie zarówno w niewielkich, jak i przestronnych pomieszczeniach. Sprawia to, że na urządzenie takiego pomieszczenia pozwolić mogą sobie zarówno właściciele małej kawalerki w bloku, jak i osoby dysponujące domem o metrażu kilkuset metrów. Biel jest uniwersalnym, ponadczasowym kolorem, który nigdy nie wychodzi z mody. Stanowi ona znakomite tło tak dla stonowanych, jak i wyrazistych barw. Co więcej, kolor ten jest w stanie optycznie powiększyć i rozjaśnić każde wnętrze. W odpowiednim jego rozplanowaniu pomoże architekt wnętrz Wrocław z firmy Houselab.

Podczas tworzenia projektu białej kuchni, należy zdecydować się czy będzie to kolor dominujący w tym pomieszczeniu, czy pojawiać będzie się on jedynie na elementach dekoracyjnych. W pierwszym przypadku zadbać należy o obecność ozdób w kontrastujących kolorach, jak czerń czy biel — w przeciwnym wypadku wnętrze wyglądać może nieco mdło.

Dobrym rozwiązaniem do białej kuchni będą proste meble pozbawione uchwytów, z frontami na wysoki połysk. To świetna propozycja dla wszystkich miłośników minimalistycznych wnętrz. W kuchniach prowansalskich nie może natomiast zabraknąć drewnianych szafek oraz kredensu.